Sinksen 2026 katapulteert je door de tijd. Reis mee!

Nog 156 dagen en 't is Sinksen! Van 22 tot en met 25 mei 2026 verandert Kortrijk in een levendige tijdcapsule waar verleden, heden en toekomst elkaar ontmoeten. Dit jaar staat Sinksen in het teken van ‘Back to the future’: tijdreizen, verrassingen, grensverleggende creativiteit, verwondering en beleving. Sinksen is het stadsfestival voor en vàn Kortrijkzanen. Wil je muziek brengen, straattheater opvoeren of heb je een uniek idee of een creatieve invulling van een plein? Dan is dit je kans! Ideeën indienen kan tot en met 1 februari 2026.

 

De stad nodigt nu al alle dromers en doeners uit om deel te worden van deze editie. Heb jij een verbluffend idee dat perfect past binnen een reis door de tijd? Wil je muziek brengen uit een vergeten tijdperk, toekomsttheater op straat brengen of een volledig evenement organiseren? Dit is het moment om je stempel te drukken op Sinksen 2026!

 

Vier dagen lang flaneer je door verschillende tijdsperiodes die verleden en toekomst met elkaar vermengen. Met animatie voor jong én oud(er) zal non-stop iets te beleven vallen, met opnieuw extra aandacht voor kinderen en hun verbeelding.

 

Oproep aan initiatiefnemers

Heb jij een tijdreiswaardig concept en wil je iets organiseren tijdens Sinksen? Registreer je voorstel vóór zondag 1 februari 2026 via www.sinksen.be en misschien maak jij deel uit van onze tijdsreis. Na 2 februari selecteert de stad welke initiatieven een plaats krijgen binnen het programma.

Winter in Kortrijk is nog maar goed en wel begonnen, maar we kijken al naar de toekomst. 156 dagen om precies te zijn, want dan is het weer Sinksen! Ik doe opnieuw een oproep aan alle Kortrijkzanen met creatieve ideeën. 'Back to the Future' is een thema dat oneindig veel mogelijkheden schept. Ga ermee aan de slag en tover de binnenstad om tot een waanzinnige tijdreis. Er is de voorbije jaren veel geïnvesteerd in het openbaar domein, dat betekent dat er dus ook nieuwe plekjes zijn die kunnen ingenomen worden, denk maar aan het Conservatoriumpark of de Appeltuin. Vorige week organiseerden we voor het eerst een infomoment voor organisatoren. De opkomst was groot. De goesting om tijdens Sinksen 2026 te knallen was duidelijk aanwezig. Wouter Allijns, schepen van Evenementen

Let op: enkel geregistreerde initiatieven kunnen plaatsvinden op het openbaar domein.

Bevoegd

Gerelateerde onderwerpen

Ontvang het laatste Kortrijk nieuws via RSS.

Of abonneer handmatig met de Atom URL