Openluchtzwembad LAGO Abdijkaai week langer open

Nu de temperaturen in de lift zitten, gaan de deuren van het LAGO-openluchtzwembad Abdijkaai in Kortrijk opnieuw open. Het startschot werd daarvoor vandaag gegeven met een eerste duik. Het zwembad gaat zaterdag officieel open en dat tot en met 14 september, dus één week langer dan vorig jaar. Door de aangekondigde hitte komende zondag opent het zwembad uitzonderlijk al om 10 uur.

Vanaf dit weekend kunnen families, vriendengroepen, sportzwemmers en zonnekloppers weer terecht in het openluchtzwembad Abdijkaai van LAGO in Kortrijk. Twee ruime zwembaden, een spectaculaire glijbaan van 94 meter lang, een springplank van 3 meter hoog, een opblaasbare buikschuifglijbaan, virtueel zwemmen tussen de haaien en een gezellig cafetaria. Alles werd in gereedheid gebracht om de bezoekers van dit iconische openluchtzwembad aan de Leie een onvergetelijke dag te bezorgen.

We zijn er helemaal klaar voor om de bezoekers een spetterende zomer te bezorgen, zegt Tom Vermeulen, manager van Lago Kortrijk. Het openluchtzwembad Abdijkaai is meer dan een zwembad — het is een idyllische ontmoetingsplek waar mensen genieten van waterpret, ontspanning en samen zijn. Elewin Werbrouck, manager Lago Kortrijk

Instant vakantiegevoel

Met ligweides en verfrissende zwembaden zorgt LAGO opnieuw voor een instant vakantiegevoel, zonder dat de inwoners van Kortrijk de stad hoeven te verlaten. Op de ligweides wordt er gratis zonnecrème voorzien via de SMOT-spot, een slimme dispenser waar je onder andere de temperatuur en UV-index van kan aflezen.

En ook Bar Paravang keert voor het tweede jaar op rij terug om bezoekers te verwennen met lekkere hapjes en verfrissende drankjes.

Zelfde succesformule

Algemeen gesteld, blijft de formule van het openluchtzwembad ongewijzigd: een groot aanbod van activiteiten in een fantastisch kader tegen betaalbare inkomprijzen. Dat die succesformule werkt, ziet LAGO aan het stijgend bezoekersaantal. In 2023 waren er dat 10.826. In 2024 klokte de zwembaduitbater af op 17.764 bezoekers.

Het is fantastisch om te zien hoe deze plek in de zomer zo’n grote trekpleister is geworden. Bij mooi zomerweer hoef je echt niet naar het zuiden van Frankrijk te rijden. Dan kan iedereen – jong en oud – hier zijn hartje komen ophalen. Het is ook om die reden dat het openluchtzwembad een week langer dan normaal de deuren open houdt. Dat kunnen we vanuit de stad alleen maar toejuichen. Wouter Allijns, schepen van Sport in Kortrijk

Het zwembad is open van zaterdag 21 juni tot en met zondag 14 september 2025, elke dag van 12 uur tot 19.15 uur, ook tijdens de feestdagen (21/07 en 15/08). Tijdens het laatste weekend vindt het waterpolotornooi plaats.

Alle praktische info vind je hier.

Abdijkaai (c) Kortrijk
  • jpeg
Abdijkaai (c) Kortrijk
  • jpeg
Abdijkaai (c) Kortrijk
  • jpeg
Openluchtbad Abdijkaai (c) Kortrijk
  • jpg

Bevoegd

Gerelateerde onderwerpen

Ontvang het laatste Kortrijk nieuws via RSS.

Of abonneer handmatig met de Atom URL