De Langste Taarttafel wint publieksprijs voor beste Belgische buurtproject 2024

Buurtontwikkelaar Matexi heeft gisteravond tijdens de negende editie van de Matexi Award 6 prijzen uitgereikt aan de meest vergroenende en verbindende buurtinitiatieven van België. De Langste Taarttafel van het detentiehuis in Kortrijk ging met de publieksprijs naar huis!

In aanwezigheid van vicepremier Vincent Van Peteghem ontvingen 2 verbindende en 2 vergroenende buurtprojecten de juryprijs en een cheque ter ondersteuning van hun werking. Twee andere buurtprojecten ontvingen een publieksprijs, waaronder De Langste Taarttafel van het detentiehuis in Kortrijk.

Voor de negende editie werden 116 projecten uit heel België ingediend. Daarvan haalden 30 buurtinitiatieven de shortlist voor een award, gelijk verdeeld tussen initiatieven van openbare besturen en van particulieren. De vakjury koos uit beide groepen telkens een winnaar in de categorieën “Meest verbindende buurtinitiatief” en “Meest vergroenende buurtinitiatief”. De Langste Taarttafel van het detentiehuis won de publieksprijs. Een mooie beloning voor het buurtinitiatief dat verbondenheid en begrip tussen de buurtbewoners en de bewoners van het detentiehuis hielp stimuleren. Bij de prijs hoort een cheque van 2.000 euro. 

Op 2 juni 2024 vond ‘De Langste Taarttafel’ plaats in het Detentiehuis Kortrijk. Dit unieke evenement bracht buurtbewoners en bewoners van het detentiehuis Kortrijk samen aan één lange tafel vol zelfgemaakte taarten en heerlijke koffie. Het doel? Een ongedwongen ontmoeting en verbinding creëren tussen de mensen binnen en buiten de muren. Iedereen droeg bij aan het feestmaal door iets mee te nemen: zelfgebakken of zelf gekocht – alles was welkom en gaf kleur aan de tafel!

Dit is een mooie bekroning voor alle mensen, Kortrijkzanen en medewerkers, die vanaf het eerste uur geloofden in het detentiehuis. In de eerste plaats de buurtbewoners en het team van directrice Petra Colpaert. De figuurlijke kers op de taart, temeer omdat het om de publieksprijs gaat. Het is een toonvoorbeeld van re-integratie op z’n best. De enige echte oplossing voor de decennialange problemen met onze gevangenissen zijn meer detentiehuizen. Kortrijk toont eens te meer de weg. Vincent Van Quickenborne, burgemeester

Meer info en een overzicht van alle winnaars vind je op www.matexi-award.be.

De Langste Taarttafel (c) Kortrijk
  • jpeg
Matexi award (c) Kortrijk
  • png
De Langste Taarttafel
  • jpg

Bevoegd

Gerelateerde onderwerpen

Ontvang exclusief nieuws

Ben je een journalist? Of werk je voor een dagblad, tijdschrift of blog?
Meld je aan en krijg als eerste toegang tot ons nieuws.

Aanmelden

Ontvang het laatste Kortrijk nieuws via RSS.

Of abonneer handmatig met de Atom URL